Јанушев: Власта распиша референдум без да го почитува мислењето на 455.000 граѓани

ВМРО-ДПМНЕ во наредните денови ќе каже дали ќе го бојкотира референдумот. Според најавите на генералниот секретар, Игор Јанушев, партиските органи ќе донесат одлука како...

Ексградоначалникот на Кочани ѝ доделувал грантови на снаата

Поранешниот градоначалник на општина Кочани, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ратко Димитровски (62) заработи кривична пријава. Како што информира полицијата, тој ја злоупотребил функцијата градоначалник и...

Во Москва стигна авионот со протерани руски дипломати од САД

Првиот авион со руски дипломати протерани од САД слета на московскиот аеродром Внуково, пренесе агенцијата Франс прес. Авионот II-96 превезол 46 руски дипломати со семејствата,...

СРБИТЕ ЌЕ НАВИВААТ ЗА МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКО: „ПАНДЕВ Е ИКОНА“

Успехот на македонската фудбалска репрезентација одекна секаде во светот, а најгласно во регионов. Покрај стандардната Хрватска која со години е во ТОП10...

Александар Вучиќ официјално на својот профил ни го честиташе историскиот успех: Србија ќе биде...

По големата победа и историскиот пласман на нашата држава на Европското првенстово не остана незабележано ни кај претседателот на соседна Србија Алекснара...

12 српски компании на големиот-China International Import Expo. Вучиќ се заблагодари на кинеските инвестиции...

Србија е поносна на пријателството со Кина, рече претседателот Вучиќ на онлајн отварањето на меѓународниот увозен саем во Кина – „China International...

Раководството на ДУИ се сликаше со симболот на “Голема Албанија”

Челниците на ДУИ пред некој ден отворено позираа со знакот на "Голема Албанија", две споени раце на палците, отворени со дланките навнатре и раширени...

Ципрас по дочекот на Индискиот претседател во Атина : Посебно битно тоа што Индија...

Премиерот на Грција Алексис Ципрас го дочека во Атина индискиот претседател Рама Ната Ковинд, велејќи дека тој дошол во клучните моменти за Грција, кога...

Заев на Фејсбук: Гордо влегуваме во Европа

Со договорот македонскиот идентитет е заштитен. Граѓаните на Македонија влегуваат гордо во НАТО и ЕУ. Време е за одлука! Одиме напред во НАТО и...

STAY CONNECTED

0фановикако
2,388следбенициследете
14,700претплатницисе претплатите

FEATURED

MOST POPULAR

На днешен ден во нехуманото бомбардирање над Ср Југославија од страна...

На денешен ден во бобардирањето на Србија убиена е Милица Ракиќ. Да беше жива, Милица Ракиќ денеска ќе имаше 22 години, но наместо девојка...

LATEST REVIEWS

Одбележан денот на сеќавање на погубените во најголемиот логор на просторите...

Со полагање на венци на гробното поле "Топола" во спомен-подрчјето Долна Градина кај Козарска Дубица денес е одбележан денот на сеќавање на жртвите на...

ВМРО- ДПМНЕ: Зоран Заев нема образ

Зоран Заев повторно ја лаже јавноста за штетниот и капитулантски договор со Грција, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Истакнуваат дека дури и на големиот...

LATEST ARTICLES