Тачи го тестира трпението на Србија, на газиводе се апсат срби од страна на...

Тачи дал наредба да се апси на газиводе за да се слика непречено во чамец на езерото,(браната) која ја изгради Србија, Србија ја крева...

Знамиња на хрватската Херцег-Босна осамнаа во Мостар

Знамиња на таканаречената хрватска република Херцег-Босна,од помали димензии, осамнаа во Мостар на сообраќајницата која ги поврзува тамошната авенија со новиот мост Авенија-Сутина. Порталот bljesak.info наведува...

Вучиќ утре ќе побара помош од Рикер за укинување на приштинските такси

Филип Рикер и Александар Вучиќ-фото илустрација Балкански глас на вистината Претседателот на Србија Александар Вучиќ најави денеска дека...

Српска Напредна Странка во Македонија се огласи по повод обележување и сеќавање на жртвите...

Председник Српске напредне странке Драгиша Милетић и чланови странке изражавају пошту жртвама Јасеновачког логора смрти и жртвама логора смрти у Доњој Градини....

Драгиша Милетиќ: Лидерот на србите во Македонија и човек кој од 1991 до ден...

Погледнете го цело интервју со Драгиша Милетиќ https://www.youtube.com/watch?v=cWPE8EoM2Bg&feature=share&fbclid=IwAR2LzRQNOwuhHrHDCMQcGODKlqeo5qv92QhL7RTFwUjiq7j55yWS2woERpI&ab_channel=PodcastYugoslavia

Мицкоски: Ќе им се случи народ, ќе дојде часот за улица

Некој ќе рече на овие им е само до власт. Но, не ни е само до власт, ако така гледаме можеби ние...

Заев: Кога ќе постигнеме договор со Грција ќе го потпишеме во преспа

Премиерот Зоран Заев изјави денес дека сеуште не разговарал преку телефон со грчкиот колега Алексис Ципрас за можното решение околу прашањето за името на...

Богоев: Во Карпош не се спроведуваат само трите детални урбанистички планови укинати од Уставниот...

Во општина Карпош нормално се спроведуваат сите детални урбанистички планови, освен трите што беа укинати од страна на Уставниот суд, оцени денеска градоначалникот на...

Рамковните олеснувачи ќе ни олеснуваат за НАТО и за ЕУ

Поранешни високи дипломати и олеснувачи во преговорите за Рамковниот договор сега ќе лобираат за забрзување на интеграциските процеси на Македонија. Предводник на новата...

STAY CONNECTED

0фановикако
2,388следбенициследете
14,700претплатницисе претплатите

FEATURED

MOST POPULAR

Холандија и Луксембург: ЕУ да почне преговори со Македонија и Албанија

Министерот за надворешни работи на Холандија Стеф Блок изрази денеска надеж дека Македонија и Албанија ќе добијат "зелено светло" за почетокот на пристапните преговори...

LATEST REVIEWS

Чулев: Инцидентот во Сингелиќ има политичка заднина, но МВР ќе постапува...

Лиферување лажни информации дека тројца граѓани биле приведени од своите домови и физички малтретирани во полиција го...

Обиен станот на новинарот Саше Димовски – украдени компјутери и документи

Станот на новинарот Саше Димовски е ограбен од засега непознати сторители. Од него изнесени се компјутери, документи...

LATEST ARTICLES