дома Балкан 92 возачи возеле под дејство на алкохол

92 возачи возеле под дејство на алкохол

183
0
АКЦИЈА

Синоќа (25/26.06.2021) од 22.00 часот до 02.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, при што санкционирани се 92 возачи.

Тие се веднаш исклучени од сообраќај и изречени им се соодветни санкции.

Најголем број на возачи кои управувале возило под дејство на алкохол имало во Скопје-19, СВР Битола-15, СВР Штип-15…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here