дома Вести Коалицискиот партнер на Заев со честитка до УЧК за прогласена „слободна зона“...

Коалицискиот партнер на Заев со честитка до УЧК за прогласена „слободна зона“ во Македонија

322
0
АКЦИЈА

Втори мај е ден на националната гордост, напиша на Фејсбук Билал Касами, лидерот на БЕСА и предизборен коалиционен партнер на СДСМ и Заев кој честиташе “ослободување” на дел на територијата на Македонија.

-Втори мај е празник за сите Албанци, особено за поранешните бopци на УЧК и семејствата на мaчeниците, затоа што на овој датум областа Карадак беше прогласена за „cлободна зона“. Овој датум нè потсетува на чистата бopба на нашите оcлободители кои се бopeа без никакво двоумење за Албанците да ги добијат нивните права. Ваквите датуми беа заборавени од одредени структури, кои биле создадени во име на вojната и потоа ја злoyпотребувале. Слупчане секогаш ќе остане во нашите умови и срца како место на отпopот и сеќавање на вojнaта од 2001 година. Благодарност до секој бopeц на УЧК, како и на семејствата на мaчениците, напиша Касами и ги потсети Македонците дека во конфликтот во 2001 година од оружје на ОНА загинаа стотина припадници на македонската војска и полиција.


Биљал Касами открива што носи од коалицијата со СДСМ. Промена на знамето и химната!

Публикувахте от Политички Циркус в Вторник, 10 март 2020 г.

Превземено од:
https://netpress.com.mk/koaliciskiot-partner-na-zaev-so-chestitka-do-uchk-za-proglasena-slobodna-zona-vo-makedoni-a/?fbclid=IwAR3_QB15B-u6RDd-UUCNKz7uMUHs6p50GktnnY8Dam-x4VotRAEQY_dLI9I

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here