дома Вселена СЕ УКИНУВААТ КОРОНАМЕРКИТЕ: Германија ги отвора рестораните, училиштата и продавниците

СЕ УКИНУВААТ КОРОНАМЕРКИТЕ: Германија ги отвора рестораните, училиштата и продавниците

358
0
АКЦИЈА

Германија ги отвора рестораните, училиштата и продавниците.

Во изминатите 24 часа има 67 починати и 1.028 новозаразени. 

Вкупниот број на починати е 3.261.

Но, овие бројки не делуваат загрижувачки за научниците во Германија.

Тие предлагаат постепено укинување на коронамерките. 

Неколку европски земји почнаа со олабавување на мерките.

Директорот на Светската здравствена организација, Тедрос Адханом претходно упати порака до европските земји кои најавија укинување на мерките за превенција од коронавирусот, досегашните рестрикции да ги намалуваат полека и контролирано.

Превземено од https://www.faktor.mk/se-ukinuvaat-koronamerkite-germanija-gi-otvora-restoranite-uchilishtata-i-prodavnicite?fbclid=IwAR0wJEUx9WqfU5BDyp350WNuW7Jdc_zaPxkLsiZ0qCBS3tlQKVllqJEG9HY

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here