дома Вселена Францускиот Амбасадор Тимоние: Ги очекуваме резулататие од нон-пејперот, но најважно од се...

Францускиот Амбасадор Тимоние: Ги очекуваме резулататие од нон-пејперот, но најважно од се е владеењето на правото во државата

330
0
АКЦИЈА
Францускиот Амбасадор Н.Е. Кристијан Тимоние

Франција најпрво ги очекува реакциите на нон-пејперот од земјите-членки, но исто така со големо внимание ќе ги сослуша и забелешките и од македонската страна, посочи денеска францускиот амбасадор Кристиан Тимоние, одговарајќи на новинарско прашање по средбата со претседателот на Уставниот суд Сали Мурати.

Францускиот нон-пејпер, посветен на новата методлогија во преговарачкиот процес, како што посочи Тимоние веќе е доставен до сите земји-членки на Европската унија, а по насоките кои францускиот амбасадор ги добил од француската Влада, документот е доставен и до Владата на Република Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here