дома Вселена Во првите денови на работните денови по излегувањето од ВМА, на претседателот...

Во првите денови на работните денови по излегувањето од ВМА, на претседателот Вучиќ, многу светски лидери му посакаа брзо опоравување

325
0
АКЦИЈА

Претседателот на Србија Александар Вучиќ, како што и обеќа, во понеделникот беше на своето работно место, иако во петокот дојде до озбилно погоршување на неговата здравствена состојба зарди што беше примен на ВМА.

Претседателот на Србија Александар Вучиќ

Како што пренесуваат извори блиски на претседателот на државата, Александар Вучиќ од предострожност и по совет на лекарите во понеделникот работеше скратено, а мораше да зема и терапија која му е препишана заради проблеми со срцето.

На претседателот на Србија Александар Вучиќ желби за брзо опоравување му упатија бројни светски лидери како што се Емануел макрон, Ангела Меркел, Реџеп Таип Ердоган, Матео Салвини, Јенс Столтенберг, Виктор Орбан, Зоран Заев, Еди рама, Маријана Шареца, Борут Пахор.

Животот на првиот човек на Србија по зборовите на Златибор Лончар, беше загрозен, а медицинските тимови моментално ги спроведоа неопходните мерки на санирање на озбилната состојба.

Советничката за медиуми на претседателот на Републиката Г-ѓа Сузана Васиљевиќ кажа како претседателот практично два дена за викедот поминал на апарати.

Подсеќаме дека лекарите од ВМА му препорачаа на претседателот во наредниот период да го намали пеколното темпо на работа, како би се опоравил во потполност.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here