дома Балкан Вучиќ утре ќе побара помош од Рикер за укинување на приштинските такси

Вучиќ утре ќе побара помош од Рикер за укинување на приштинските такси

359
0
АКЦИЈА
Филип Рикер и Александар Вучиќ-фото илустрација Балкански глас на вистината

Претседателот на Србија Александар Вучиќ најави денеска дека утре во братислава на конференцијата “Глобсец” ќе ја зборува вистината за состојбата на КиМ и дека од Американците ќе побара помош Приштина да ги укине таксите.

Тој истакна дека ќе се сретне со вршителот на должност на помошникот на државниот секретар на САД во Бирото за Европски работи Филип Рикер, како дека ќе има билатерални состаноци со други официјални лица, но не и со Хашим Тачи, кој исто така ќе учествува на “Глобсец”

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here