дома Балкан Заев: Веројатно ќе има смена на министри

Заев: Веројатно ќе има смена на министри

459
0
АКЦИЈА

Реконструкција на владата нема да има, но веројатно ќе има смена на министри, потврди премиерот Зоран Заев. Тој рече дека одговорност ќе мораат да понесат сите оние што не ги исполнуваат задачите, но и што не доаѓаат на работните места, а земаат плата.
Деновиве во јавноста повторно беше актуелизирана проблемот со вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор, Хазби Лика, кој со месеци не доаѓа на „Илинденска“ поради кавга со лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Претседателот на владата предпладнево беше во посета на Прифатниот центар за бездомници во Визбегово.

Превземено од Независен весник

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here