дома Балкан Путин го назначи Сергеј Баздникин за нов амбасадор на Русија во Р....

Путин го назначи Сергеј Баздникин за нов амбасадор на Русија во Р. Македонија

488
0
АКЦИЈА

Рускиот претседател Владимир Путин го назначи Сергеј Баздникин за амбасадор во Република Македонија, јави ТАСС.
Не се посочува причината за смена на амбасадорот Олег Шчербак кој на таа функција беше од 2010 година.

Сергеј Баздникин е поранешен заменик на началникот на Департментот за планирање на Министерството за надворешни работи на Русија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here