дома Балкан Рамуш со закани и предупредувања до Србите на КиМ

Рамуш со закани и предупредувања до Србите на КиМ

461
0
АКЦИЈА

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај се закани денеска, по седницата на косовскиот совет за безбедност, на Србите на северот на покраината дека на нивен евентуален обид да прогласат автономија ќе биде одговорено.

“Никој нема право да превзема Унилатерална акција “, рече тој на конференцијата за медиумите и додаде дека нема да се толерира кршење на косовските закони, пренесува “Gazeta ekspres

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here