дома Балкан Грција со порака до Истокот и Западот: Доста ги затваравме очите пред...

Грција со порака до Истокот и Западот: Доста ги затваравме очите пред вас

474
0
АКЦИЈА

Времето кога Грчката дипломатија ги “затвараше очите” пројде, а против секого кој не го почитува и го нарушува националниот суверенитет ќе бидат превземени мерки, им порача денес на “Истокот и Западот” министерот за надворешни работи на таа земја Никос Коцијас.

“Грција одлучи да им испрати порака и на Истокот и на Западот, на сите наши пријатели и на оние кои тоа не се, дека спрема секој кој ги нарушува принципите на националниот суверенитет и почитувањето спрема нас, ќе бидат покренати мерки. Времето во кое грчкта дипломатија ги затврараше очите пројде”, рече Коцијас во интервјуто за грчката новинска агенција АНА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here