дома Балкан Мицотакис поднесува барање за недоверба на владата на Ципрас

Мицотакис поднесува барање за недоверба на владата на Ципрас

434
0
АКЦИЈА

Грчката партија Нова демократија ќе поднесе денсека барање за гласање на недоверба на владата на грчкиот премиер Алексис Ципрас, заради договорот со Македонија за новото име соопшти денес лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис.

Мицотакис, во вторникот оцени дека договорот кој Ципрас го постигна со Македонија е лош.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here