дома Свет Трамп и Ким пишуваат историја

Трамп и Ким пишуваат историја

449
0
АКЦИЈА

Претседателот на САД Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун денес на самитот во Сингапур потпишаа заеднички документt,после што Трамп рече дека процесот на денуклеаризација на Северна Кореја почнува “многу, многу брзо”.

ЗА “Си-ен-ен” неименувано америкаснко официјално лице претходно наведе дека се работи за “за договор во кој се потврдува напредок во разговорите и ветување да се продолжи со исто темпо”.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here