дома Балкан Грчките медиуми: Името договорено потвда денес

Грчките медиуми: Името договорено потвда денес

440
0
АКЦИЈА

Република Северна Македонија ќе биде новото име на Македонија околу кое се сложиле премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас, а договорот ќе биде официјализиран овој викенд, најверојатно во сабота, во Преспа, тврдат грчките медиуми.

“Договорот би можел да биде објавен денес”, рече неименувано официјално лице на владата на Грција, пренесува Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here