дома Балкан Српски државјанин прободен со нож во стомак, во Скопје

Српски државјанин прободен со нож во стомак, во Скопје

484
0
АКЦИЈА

Триесет и осумгодишен спрски државјанин утринава бил прободен со нож во пределот на стомакот, додека бил во Скопје.

-Околу 06,05 часот од страна на Итна медицинска помош е пријавено дека кај нив е донесено лицето В.И.(38) од Пожаревац, Р. Србија со убодна рана во пределот на стомакот. По кажување на оштетениот, повредата ја здобил по претходна распавија со негов познаник на улица “Иван Аговски” во Скопје. Во врска со случајот во Полициска станица е приведен Ч.Ѓ.(39). Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Превземено од Фокус

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here