дома Македонија Во моментов пожар во министерството за правда

Во моментов пожар во министерството за правда

533
0
АКЦИЈА

Во мометов дивее пожар во министерството за правда. Пожарот не е од големи размери но зградата е сепак зафатена.

Противпожарните екипи се обидуваат да го локализираат

Од МВР сеуште не се излезени со информации да ли се работи за подметнат пожар или проискочен од небрежност или квар во инсталацијата.

Подетално следи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here