НАЈНОВИ ЧЛЕНОВИ

Србите незадоволни од владењнњто на правото во Република Северна Македонија. Синот на Драгиса Милетиќ и советник во Општина центар Петар Милетиќ реагирасе за непочитувањето на меѓунаодното право и неиспорачување...

Со неиспорачувањето на терористот кој е обвинет за злосторства врз цивилно население, Македонија го прегази меѓународното право. За каква правна држава се залага Македонија и за какво почитување на меѓународното право станува збор, кога функционери на ДУИ и привремената и лажна власт во КИМ ја знаат однапред одлуката на судот? Впрочем, не...

Српска напредна странка во Република Македонија Оштра осуда за гласањето за прием на така...

Председателот г-дин Драгиша Милетић и Српската напредна странка во Република Македонијакако и сите нејзини членови и подржувачи најостро ја осудуваат подршката на така нареченотоКосово во така наречениот Совет на Европа од страна на Република Македонија и така нареченатасамостална одлука на Република МакедонијаСоветот на Европа е тело кое е формирано во 1949 година...

Како се станува доктор на науки со три годишно средно школо на универзитет “Гоце Делчев” во Штип? И како директорот Николовски сам си додели диплома Во 2014

Поранешниот директор на скопското угостителско училиште "Лазар Танев" во време кога бил директор на училиштето а водејќи се од желбата да стане доктор на науки самиот си потпишал диплома за четврта година со просек 5.Имено, за да може истиот да се запише на докторски науки морал да има...

Во Сопиште комплекси во Амерички стил, мини населби со по 14 куќи затворен систем

ПОСЛЕДНА КУЌА ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА!!!Куќата со реден број 7, последна во низата модерни и урбани куќи кои ги задоволуваат потребите на едно модерно семејство во целост!Нека среќната 7ца биде Вашиот топол и среќен дом За да Ви помогнеме во Вашиот избор, Ви претставуваме само дел од предностите кои би ги добиле доколку ја купите, и тоа:• За...

Српска Напредна Странка во Македонија се огласи по повод обележување и сеќавање на жртвите во Јасеновац

Председник Српске напредне странке Драгиша Милетић и чланови странке изражавају пошту жртвама Јасеновачког логора смрти и жртвама логора смрти у Доњој Градини. У исто време изражавају згранутост на покушају различитог мишљења и негирања страдања и масакра од стране иностраног и хрватског политичког фактора. Данас, 01.05.2022 године одржана је комеморација...

Драгиша Милетиќ: Лидерот на србите во Македонија и човек кој од 1991 до ден денеска учествувал во сите процеси од распадот на Југославија. Човекот кој ја формираше првата српска...

Погледнете го цело интервју со Драгиша Милетиќ https://www.youtube.com/watch?v=cWPE8EoM2Bg&feature=share&fbclid=IwAR2LzRQNOwuhHrHDCMQcGODKlqeo5qv92QhL7RTFwUjiq7j55yWS2woERpI&ab_channel=PodcastYugoslavia

Мицкоски: Ќе им се случи народ, ќе дојде часот за улица

Некој ќе рече на овие им е само до власт. Но, не ни е само до власт, ако така гледаме можеби ние сега сме во најкомотна позиција, двапати поголем рејтинг, 50тина општини, не еве ќе дојде денот кога ќе го повикаме народот, јас лично ќе го повикам народот против оваа корумпирана, криминализирана и неспособна и анационална власт....

Бајден: Путин нема поим што му се подготвува

Американскиот претседател Џо Бајден одржа традиционален говор за состојбата на нацијата во Конгресот. Тој рече дека руската инвазија на Украина е неиспровоцирана, а рускиот претседател го нарече диктатор, велејќи дека Путин не очекува одговор од Западот. „СЛОБОДАТА СЕКОГАШ ЌЕ ЈА ПОБЕДИ ТИРАНИЈАТА“, РЕЧЕ ТОЈ.

Зеленски за Си-ен-ен од бункер во Киев: Побарав Бајден да испрати порака до Москва во неговиот говор за состојбата на нацијата

Си-ен-ен збележува дека украинскиот лидер изгледал уморно и под стрес, но бил пријателски расположен со новинарските екипи. Рекол дека не го видел своето семејство три дена, а на прашањето какви му се деновите, тој одговорил: „Работам и спијам“ Украинскиот претседател Володимир Зеленски го повика американскиот колега Џо Бајден да пренесе силна и „корисна“...

Се бараат доброволци од Албанија да се борат за Украина, пријавување преку мејл

Украинската амбасада во Тирана ги повика Албанците кои сакаат како доброволци да се приклучат на одбраната на Украина да ја контактираат амбасадата преку мејл. Доброволците коишто сакаат да се приклучат на меѓународната легија на територијалната одбрана на Украина, ги повикуваме да пратат мејл за пристапница – објавија на социјалните мрежи од украинската амбасада во Албанија.

Американец заедно со Русите се бори во Украина

На Твитер се појави видео од Американец од Тексас кој се приклучил на руската војска во Украина. -Овие момци се тешки, овие момци се подготвени, а ги има многу. Русија досега искористи околу 10 отсто од својата воена моќ, а ние се подготвуваме за удар. Овие момци ќе го спасат...