НАЈНОВИ ЧЛЕНОВИ

Србите незадоволни од владењнњто на правото во Република Северна Македонија. Синот...

Со неиспорачувањето на терористот кој е обвинет за злосторства врз цивилно население, Македонија го прегази меѓународното право....

Драгиша Милетиќ им ја честиташе победата и коалициониот договор на опозицијата...

Српска напредна странка во Македонија со големо воодушевување им го честита коалициониот договор на демократската опозиција во Црна Гора...

Дачиќ: Одлуката на Грција за затворање на границата за Србите е...

Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ Српскиот министер за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ изјави...

Малкумина знаат дека Бранко Црвенковски во својата спртска галерија чува неколку...

Novak Djokovic wins China open. Новак Џоковиќ по петтата победа на Кина Опен и Бранко Црванкоски кој покрај кошарката обожава да...

За „духовден“ нема одење на гробишта низ цела Македонија, пола држава...

Бесни граѓани, метеж во главниот град, редици пред маркетите и банките, гужви на зелените пазари, празни полици...

Oтец Оливер: Повикот за џихад не се санкционира, а Агатангел ви...

ЈО Велес ќе поднесува пријава по “допрен глас” против високопреосветениот митрополити Агатангел затоа што ги повика верните на...

(Фото) Погледнете како денес изгледа Русинката Наташа од “Жикина династија”

Актерката Гала Виденовиќ во популарната серија “Жикина династија” ја имаше можеби најважната улога во нејзината кариера....

Таравари: Ние сме веќе во втор бран и ова е жалосно!

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари во изјава за „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ смета дека проблемот со...

Ахмети: Време е за Албанец премиер на Македонија

На 18-годишнината од основањето на ДУИ, лидерот Али Ахмети порача дека е време за Албанец премиер на...

ПЕТАР МИЛЕТИЌ : ШЕСТ-КРАТКИ-ПРАШАЊА-ДО-СДСМ-А-КОИ-НЕ-СЕ-НАРАЧАНИ-ОД-НИВНИОТ-ШТАБ

Дали е ова вистина? Ќе соберете ли господа храброст за да ја кажете вистината?