НАЈНОВИ ЧЛЕНОВИ

Србите незадоволни од владењнњто на правото во Република Северна Македонија. Синот...

Со неиспорачувањето на терористот кој е обвинет за злосторства врз цивилно население, Македонија го прегази меѓународното право....

Кинеската амбасада му даде донација од неколку десетици пакети високо-квалитетни тефтери...

Кинеска донација на ден 02-12-2020 беше предадена на Основното училиште Св. Килрил и Методиј од Кучевиште. Донацијата изнесува ...

СРБИТЕ ЌЕ НАВИВААТ ЗА МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКО: „ПАНДЕВ Е ИКОНА“

Успехот на македонската фудбалска репрезентација одекна секаде во светот, а најгласно во регионов. Покрај стандардната Хрватска која со години е во ТОП10...

Александар Вучиќ официјално на својот профил ни го честиташе историскиот успех:...

По големата победа и историскиот пласман на нашата држава на Европското првенстово не остана незабележано ни кај претседателот на соседна Србија Алекснара...

12 српски компании на големиот-China International Import Expo. Вучиќ се заблагодари...

Србија е поносна на пријателството со Кина, рече претседателот Вучиќ на онлајн отварањето на меѓународниот увозен саем во Кина – „China International...

12 српски компании на големиот-China International Import Expo. Вучиќ се заблагодари...

Србија е поносна на пријателството со Кина, рече претседателот Вучиќ на онлајн отварањето на меѓународниот увозен саем во Кина – „China International...

Во Франција вонредна состојба до Фебруари

Франција ја продолжи вонредната состојба до Фебруари заради зголемениот број на инфицирани од вирусот ковид-19 во таа Европска држава. Ситуацијата и во...

Ал Каида му се закани на Макрон: Убивајте ги сите кои...

Убивање на оној кој го вреѓа пророкот представува право на секој муслиман кој е во можност тоа да го примени “, наведе...

ЏЕРЕМИ АЈРОНС ЗА МИТРОПОЛИТОТ АМФИЛОХИЈЕ

Џереми Ајронс, еден од најпознатите театарски и филмски актери, на прашање на новинар ја прокоментира средбата со Митрополитот Амфилохије со следните зборови:...

Македонија ги преминува црвените линии.Рекордни 1.085 нови заболени со ковид-19, починаа...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.294 тестирања, а регистрирани се 1.085 нови случаи на ковид-19 во:...

Или македоците имаат бугарски корени или вето за Македонија

Бугарија не го оспорува правото на самоопределување на Република Северна Македонија, ниту нивното право да го нарекуваат својот јазик како што сакаат....