НАЈНОВИ ЧЛЕНОВИ

Со неиспорачувањето на терористот кој е обвинет за злосторства врз цивилно население, Македонија го прегази меѓународното право. За каква правна држава се залага Македонија и за какво почитување на меѓународното право станува...
СДСМ и нивните партнери се дефинитивно најефикасното погребно друштво на американско-европската доверба кај народод во Македонија. Од самостојноста на Република Македонија, НАТО и ЕУ поддршката не била на толку ниско ниво во Македонија како што е...
Рускиот претседател Владимир Путин се ревакцинира против корона вирусот со вакцината „Спутник Лајт“, пренесува Спутник вести.„Денеска, по ваша препорака и препорака на вашите колеги, добив втора вакцина Спутник Лајт. Тоа се нарекува ревакцинација“, рече претседателот на...
Руските научници тврдат дека направиле лек против ковид 19 на база на моноклонирани антитела и дека тој ќе биде најефикасното оружје на имунолошкиот систем против С-протеинот на коронавирусот.Лекот е создаден на Институтот за молекуларна биологија и...
Единствен на кој што можеби му одговара влада со слаб и уценет премиер и со неколку политички партии внатре е Али Ахмети, рече лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски во интервју за Гласот на Америка, по неуспехот...
Република Македонија во чие име говорам е Зоран Заев и неговата клика околу него, напиша на Фејсбук портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Денеска, лично од Зоран Заев, ми пристигна...
Човечките ресурси се еден од најцврстите столбови на 85-годишниот раст и развој на алкалоидовата успешна приказна, а грижата за вработените е еден од врвните приоритети на компанијата. Во базата на „Алкалоид“ во...
Откако на минатогодишните претседателски избор Зоран Заев најави метла, започна пандемијата позната под името Муртински синдром 2020, а неговата мутација Муртински синдром 2021 се покажа дека е исклучително опасна. Новата синдромска мутација...
Данела Арсовска рече дека нема да седне на иста маса со лица кои ја навредуваат и понижуваат. Таа рече нема променето име како што се пишува јавно, а тоа може да се...
Унгарскиот премиер Виктор Орбан, кој ќе се кандидира на следните избори за премиер на владата, ги обвини Брисел и Вашингтон за мешање во унгарската политика и ги повика своите поддржувачи да ги...
Го следам СДСМ три ипол децении, ги следев сите изборни кампањи, и сведочам дека СДСМ никогаш не бил во ваква паника и очај како сега, пишува на својот Фeјсбук профил новинарот и...