дома Свет Се бараат доброволци од Албанија да се борат за Украина, пријавување преку...

Се бараат доброволци од Албанија да се борат за Украина, пријавување преку мејл

186
0
АКЦИЈА
t

Украинската амбасада во Тирана ги повика Албанците кои сакаат како доброволци да се приклучат на одбраната на Украина да ја контактираат амбасадата преку мејл.

Доброволците коишто сакаат да се приклучат на меѓународната легија на територијалната одбрана на Украина, ги повикуваме да пратат мејл за пристапница – објавија на социјалните мрежи од украинската амбасада во Албанија.

превземено од

iNFOMAX

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here