дома Свет Кличко: За една ноќ убивме шестмина Руси (ВИДЕО)

Кличко: За една ноќ убивме шестмина Руси (ВИДЕО)

182
0
АКЦИЈА

Кличко го брани Киев, а на граѓаните на Киев секојдневно им се обраќа преку својот Телеграм канал и дава интервјуа за странски медиуми.

Така во последните денови тој даде интервју и за Sky News и за BBC.

Изјавите од интервјуата за Скај њуз денеска ги пренесоа бројни спортски портали, а повеќето од нив издвоија дека тој рекол дека убиле шест руски војници додека опишува како има руски диверзанти на улиците на Киев.

„Синоќа убивме неколку од нив. Мислам шестмина“, рекол прославениот боксер, пренесува The Sun.

Превземено од

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here