дома Вселена (ВИДЕО) Фон дер Лајен до Заев: Многу е убава зградата на Владата

(ВИДЕО) Фон дер Лајен до Заев: Многу е убава зградата на Владата

186
0
АКЦИЈА

Љубезната гостинка од ЕУ, Фон дер Лајен, учтиво му речедо на Заев: Многу е убава зградата на Владата.

Тоа е првото нешто што го забележа кога излезе од своето возило пред Владата – барокната зграда на Владата за која на Заев му кажа дека е многу убава.
Интересно е што изјавата на Претседателката на Европската Комисија доаѓа во време кога СДСМ и партијата од која доаѓа премиерот ги убедува граѓаните дека парите потрошени на реновирање на објектите се фрлени пари.
Очигледно гостинката не мисли така.
Премиерот ништо не искоментира.
Слична ситуација Заев имаше и при посетата на Вучиќ кој исто така им се восхитуваше на проектите дел од Скопје 2014.

Видеото погледнете го тука :https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=4373877662681288

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here