дома Балкан Обиен станот на новинарот Саше Димовски – украдени компјутери и документи

Обиен станот на новинарот Саше Димовски – украдени компјутери и документи

192
0
АКЦИЈА

Станот на новинарот Саше Димовски е ограбен од засега непознати сторители. Од него изнесени се компјутери, документи и пари. Тој во гостувањето во емисијата „Заспиј ако можеш“ рече дека кражбата се случила на 2 јуни,

-Се што можеле однеле и другите работи се превртени за да изгледа како кражба. Се е пријавено. Дојде полиција и нивната теза е дека веројатно некои наркомани Таму се земени податоци и многу работи кои се работени во „Сведок“ од 2016-та година, тоа се цели 5 години скоро, почнувајќи од фотографии, документи, податоци за уплати, исплати, даночни биланси, се што има како хартии, одземени се до печати до пликоа со разни документи. Веројатно знаеле што барале, рече Димовски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here