дома Балкан Пандев постана најефикасен голгетер од бившите Ју простори во Серија А –...

Пандев постана најефикасен голгетер од бившите Ју простори во Серија А – нов рекорд

254
0
АКЦИЈА
This image has an empty alt attribute; its file name is XX.jpg

Горан Пандев вечерва во триумфот над Наполи постигна два гола за Џенова и испиша нов рекорд, станувајќи најефикасниот фудбалер од екс-југословенските простори со 97 гола во Серија А.

На едно од новинарските прашања тој накусо одговори: Да видиме, но мојата цел е да се пензионирам по завршувањето на Европското првенство, но ништо не се знае – истакна Пандев.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here