дома Балкан Д-р Пановски: Ако дојде кинеската вакцина јас прв ќе се вакцинирам со...

Д-р Пановски: Ако дојде кинеската вакцина јас прв ќе се вакцинирам со неа

118
0
АКЦИЈА

Пановски вели дека Вакцината од „Синофарм“ е класична вакцина произведена од мртов вирус и дека не е направена со нова технологија.

– На квалитетот на вакцината треба да се гледа како за некој друг бренд. Производите им се рамни на западните, се надевам дека и вакцините се такви, квалитетни. Според ова што го гледаме како се справува Западот, не треба источните опции да се отфрлаат. Ако дојде кинеската вакцина утре, јас прв ќе се вакцинирам – вели Пановски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here