дома Вести Во Холандија протести против полицискиот час, уапсени повеќе од 100 лица

Во Холандија протести против полицискиот час, уапсени повеќе од 100 лица

243
0
АКЦИЈА

Холандската полиција употреби водени топови за разбивање на протестите организирани поради ограничувачките мерки против коронавирусот во центарот на Амстердам и уапси повеќе од 100 лица поради фрлање камења и употреба на пиротехнички средства.

Протестот се случи еден ден откако Владата воведе ноќен полициски час, првпат по Втората светска војна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here