дома Балкан Возач на „порше“ побегнал откако удрил пешак во Скопје

Возач на „порше“ побегнал откако удрил пешак во Скопје

216
0
АКЦИЈА

На 22.01.2021 во 13.50 чaсот на крстосницата од бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Иљо Војвода“ во Скопје, патничко возило „порше“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.К.(77) од Скопје, удрило во пешакот Б.Х.(70) од Скопје и го напуштило местото. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.  

Извор Сител телевизија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here