дома Балкан Заев: Резултатите од пописот нема да влијаат врз стекнатите права

Заев: Резултатите од пописот нема да влијаат врз стекнатите права

236
0
АКЦИЈА

Каква било бројка на процентуална застапеност да покаже пописот, тоа нема да се одрази врз стекнатите права, Уставот, законите, рече во одговор на новинарско прашање премиерот Зоран Заев.Можеби ќе ве интересира

Тој посочи дека бројките може да се релативни како резултат на слободното движење на луѓето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here