дома Балкан Од четврток, кафулињата и кафаните ќе работат до 21 ч

Од четврток, кафулињата и кафаните ќе работат до 21 ч

238
0
АКЦИЈА

Од четврток, 21 јануари, рестораните и кафулињата ќе работат до 21 часот, објави премиерот Зоран Заев, откако на денешната владина седница ги разгледале епидемиолошките насоки.

Угостителските објекти од 18 декември работат до 18 часот како дел од мерките на Владата донесени пред новогодишните празници, со цел да се спречат групирања и новогодишни прослави.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here