дома Вести Францускиот епидемиолог Фонтане: Враќање во нормала кон крајот на 2021

Францускиот епидемиолог Фонтане: Враќање во нормала кон крајот на 2021

236
0
АКЦИЈА

Епидемиологот и член на Научниот совет на Франција, професор Арно Фонтане за РТЛ изјави дека по пандемијата со Ковид-19, се надева на враќање на нормалниот живот во последниот квартал од 2021 година. Но, според него, за тоа ќе треба поголема дистрибуција на вакцините.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here