дома Балкан Мекејлеб ни честиташе Божиќ посебно на нам Македонците, и на Србите

Мекејлеб ни честиташе Божиќ посебно на нам Македонците, и на Србите

258
0
АКЦИЈА

Најдобриот странец кој некогаш го носел дресот на македонската кошаркарска репрезентација, Лестер Бо Мекејлеб, не заборави на своите пријатели во Македонија и Србија, односно семејства како што тој ги нарекува, да имго честита големиот православен празник Божиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here