дома Балкан Во Петриња денес уште една жртва, машко лице паднало од кров за...

Во Петриња денес уште една жртва, машко лице паднало од кров за време на работа

261
0
АКЦИЈА

Во Петриња денес нешто после 10.00 часот, додека работел на еден од крововите, се лизнало и паднало машко лице кој од здобиените повреди преминал, јавува полициската управа Сисачко-Мославачка

Нешто пред тоа, двајва пожарникари се денеска повредени на терен, бидејќи работат во тешки услови, па вкупниот број на повредени пожарникари изнесува шест, пренесе сајтот index.hr.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here