дома Вести Фон дер Лаен: Наредните денови ќе бидат одлучувачки за Е. Унија и...

Фон дер Лаен: Наредните денови ќе бидат одлучувачки за Е. Унија и В. Британија

253
0
АКЦИЈА

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лаен вели дека и во овие моменти тимовите на ЕУ и Велика Британија се обидуваат да дојдат до договор за идните односи на двете страни.P

Фон дер Лаен вели дека има напредок и дека наредните денови ќе бидат одлучувачки.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here