дома Балкан Италија, Хрватска и Словенија за ексклузивните економски зони во Јадранот разговараат идната...

Италија, Хрватска и Словенија за ексклузивните економски зони во Јадранот разговараат идната сабота.

239
0
АКЦИЈА

Јанез Јанша

Министрите за надворешни работи на Словенија, Италија и Хрватска ќе се сретнат идната сабота во венеција како би разговарале за плановите на Италија и Хрватска за прогласување на екслузивни економсики зони во Јадранското море, најави словенечкиот премиер Јанез Јанша.

Во објавата на Твирет во саботата навечер, Јанша рече дека го повикал италианскиот колега Џузепе Конте, кој во светлото на добрите комшиски односи го обавести за причините на Италија за прогласување на екслузивни економски зони, пренесува СТА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here