дома Вести Гутереш: Сите влади во светот да прогласат “климатска кризна состојба”

Гутереш: Сите влади во светот да прогласат “климатска кризна состојба”

213
0
АКЦИЈА
Генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш

Генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш денеска ги повика владите да прогласат “климатска кризна состојба” и да ги исполнат своите ветувања за намалувањето на загадување со јаглерод.

Извор МИА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here