дома Вести Во телефонски разговор меѓу претседателите, договорена понатамошната соработка меѓу Кина и Франција

Во телефонски разговор меѓу претседателите, договорена понатамошната соработка меѓу Кина и Франција

244
0
АКЦИЈА

Претседателите на Кина и Франција Си Џи Пинг и Емануел Макрон

Кинескиот претседател Си Џи Пинг и Францускиот претседател Емануел Макрон во важен телофонски разговор разменија мислења и дојдоа до заеднички консензус за соработката на следното ниво и во следниот период.

Телефонскиот разговор беше обавен денеска во утринските часови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here