дома Економија САД: Киа повлекува 295.000 автомобили заради ризик од пожарa

САД: Киа повлекува 295.000 автомобили заради ризик од пожарa

248
0
АКЦИЈА

Киа повлекува дури 295.000 возила во САД, затоа што моторите можат да застанат или да се самозапалат.

Киа

Повлекувањето доаѓа само недела дена по парична казната од американската влада за Киа и поврзаниот корејски произведувач на автомобили Хјундаи заради наводно одложување на повлекувањето на автомобилите, пренесе АП.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here