дома Балкан Двајцата гевгеличани пронајдени од страна на спасувачите на Кожуф

Двајцата гевгеличани пронајдени од страна на спасувачите на Кожуф

249
0
АКЦИЈА

Двајцата средовечни гевгеличани, Кире Арнаудов и Владо Дагалев, синоќа околу 22 часот беа пронајдени од страна на ангажираните екипи од МВР, Шумската полиција, локални ловџии, планинари и членови од семејствата, откако беа алармирани дека се загубиле кај месноста „Круша“, на планината Кожуф.

Раскошните и опасни падини на Кожуф

Синоќа сите цивилни и полициски служби биле активирани во нивната потрага.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here