дома Балкан Три лица се повредени во синоќешната сообраќајна несреќа кај Сити Мол

Три лица се повредени во синоќешната сообраќајна несреќа кај Сити Мол

221
0
АКЦИЈА

Три лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајната несреќа која вчера на пладне се случи на крстосницата од  бул.„Партизански одреди“ со ул.„Љубљанска“ и ул.„Московска“, кај Сити Мол, соопшти МВР.

хаварисаните возила во синоќешната сообраќајна несреќа кај Сити Мол

Во несреќата, како што информира МВР, учествувале „форд“, со охридски регистарски ознаки, управуван од В.Т.(48) од Охрид и „сеат“, со скопски регистарски ознаки, управуван од С.Х.Б.(40) од Скопје.

– Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил В.Т., а со телесни повреди сопатникот од истото возило С.Т., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека со телесни повреди се здобил С.Х.Б., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, посочуваат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here