дома Балкан Строги полициски акциски контроли во Центар, санкционирани 136 возачи

Строги полициски акциски контроли во Центар, санкционирани 136 возачи

227
0
АКЦИЈА

Од МВР најавуваат дека засилените сообраќајни контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот. 

Санкционирани 136 возачи во Општина Центар

Вкупно 136 мерки, меѓу кои 20 казни за возење без возачка дозвола, 11 за нерегистрирани возила, 13 за непридржување на законските ограничувања за возач-почетник, 11 за некористење сигурносен појас и седум за користење мобилен телефон додека се вози, изрече сообраќајната полиција при вчерашната засилена акциска контрола во скопската општина Центар.

Од МВР најавуваат дека засилените сообраќајни контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here