дома Балкан Санкционирани 548 лица за непочитување на елементарниот здравствен закон за носење маски

Санкционирани 548 лица за непочитување на елементарниот здравствен закон за носење маски

228
0
АКЦИЈА

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава вкупно се санкционирани 548 лица за неносење лична заштитна маска на лице, информира Министерството за внатрешни работи.

Скопје и скопјани за време на пандемијата од ковид -19

Од МВР апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19. Казните за не носење маска се за оптото добро на граѓаните. Светса кај граѓаните за сериозноста од пандемијата мора да биде повисока.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here