дома Албанија Приведен угостител во Гостивар заедно со четири странски државјанки

Приведен угостител во Гостивар заедно со четири странски државјанки

228
0
АКЦИЈА

Полицијата го лишила од слобода сопственикот на угостителски објект во гостиварско Неготино. Во неговиот објект бил отворен и покрај ограничување на работното време, а во него имало гости и музичари.

Македонска полиција

Според СВР Тетово во акциската контрола на полициски службеници од ОВР Гостивар, која била направена во периодот од 21:40 до 23 часот во објектот, што се наоѓа покрај автопатот Гостивар-Тетово биле затекнати дваесетина гости и 11 женски лица на возраст од 19 до 32 години. Седум од нив биле македонски државјанки, а четири со албанско државјанство. По контролата, сопственикот С. Т. (20) и странските државјанки се задржани во полициската станица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here