дома Балкан Димитриевски го нарече изборот на Бучковски за преговарач “ЛАПСУС” на Владата

Димитриевски го нарече изборот на Бучковски за преговарач “ЛАПСУС” на Владата

256
0
АКЦИЈА

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски во вечерашното гостување на телевизија Сител рече дека Владата направила лапсус со изборот на Владо Бучковски за преговарач со Бугарија.

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски

“Владата направи голем лапсус со изборот на Владо Бучковски затоа што требало да се види интервјуто за ТВ Европа кај почитуваниот новинар Ѓорѓи Коритаров којшто многу јасно и недвосмислено зборува за некои моменти кои не се дел од општоприфатливата историја која почива на факти коишто се втемелени кај нас и мислам дека истиот нема да даде придонесе во равојот на наметнатите проблеми”, рече Димитриевски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here