дома Вести Безосовата компанија сака да ја однесе првата жена на месечината

Безосовата компанија сака да ја однесе првата жена на месечината

243
0
АКЦИЈА

Милијардерот Џеф Безос најави дека неговата компанија “Блу Ориџн” ќе ја однесе првата жена на месечината.

Џеф безос најави дека првата жена на месечината ќе биде клиент на таа услуга преку неговата компанија “Блу Ориџн”

“Ова е (BE-7) мотор кој ќе ја однесе првата жена на месечината”, објави Безос на Инстаграм, со снимка на проверка на моторот во центарот на американската космичка агенција NASA за понатамошните испитувања во Алабама, пренесува Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here