дома Балкан Александар Вучиќ официјално на својот профил ни го честиташе историскиот успех: Србија...

Александар Вучиќ официјално на својот профил ни го честиташе историскиот успех: Србија ќе биде со сето срце со вас.

245
0
АКЦИЈА

По големата победа и историскиот пласман на нашата држава на Европското првенстово не остана незабележано ни кај претседателот на соседна Србија Алекснара Вучиќ кој е инаку голем љубител на спортовите. тој на својот официјален профил се обрати до македонскиот народ и до нашиот државен фудбалски тим со следните зборови.

Сликата со која претседателот на Србија Александар вучиќ на неговиот официјален Фејсбук профил ни го честиташе официјалниот пласман на Европско првенство

“На сите граѓани на Македонија им го честитам историскиот успех и пласманот на фудбалската репрезентација на Европското првенство. Ние граѓаните на Србија ќе бидеме со сето срце со вас”.

Вучиќ е прв претседател на соседна држава кој официјално го честиташе официјалниот пласман на Европско првенство на нашата фудбалска репрезентација.

.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here