дома Свет Во Франција вонредна состојба до Фебруари

Во Франција вонредна состојба до Фебруари

252
0
АКЦИЈА

Франција ја продолжи вонредната состојба до Фебруари заради зголемениот број на инфицирани од вирусот ковид-19 во таа Европска држава. Ситуацијата и во другите Европски држави е алармантна и се донесуваат нови мерки секојдневно. Франција како една од водечките членки на ЕУ постојано се справува со пандемијата предизвикана од ковид-19 со секакви мерки.

Медицинските екипи во Франција работат на теренот

Инаку франција покрај пандемијата од ковид- 19 има проблеми со радикалниот исламизам кој со тероризам и се заканува на нејзините граѓани и на фундаменталните вредности да демократијата и цивилизацијата воопшто.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here