дома Балкан Ралев и Јанковска-Михајловска на чело на Адоцијацијата на архитекти

Ралев и Јанковска-Михајловска на чело на Адоцијацијата на архитекти

244
0
АКЦИЈА

Архитектот и професор Мишко Ралев е нов претседател на Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ). Ралев, кој е професор на Факултетот за архитектура на Универзитетот „Американ колеџ“ во Скопје беше избран на вчерашното собрание на ААМ. Доаѓа на местото на досегашниот пртседател Мартин Пановски.

Ралев и Пановски се ракуваат

За нов претседател на Собранието на Асоцијацијата е избрана архитектката Искра Јанковска Михајловска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here