дома Вести Ахмети: Време е за Албанец премиер на Македонија

Ахмети: Време е за Албанец премиер на Македонија

315
0
АКЦИЈА

На 18-годишнината од основањето на ДУИ, лидерот Али Ахмети порача дека е време за Албанец премиер на Македонија. Тој порача дека Албанец е на чело на Собранието, но дека сега е време за нешто големо, објави plusinfo.mk. 

– Ова патување го започнавме заедно пред 18 години, заедно се соочивме со секој предизвик и си верувавме еден на друг, заедно ги решивме и исполнивме нашите цели и на оваа толку важна годишнина за сите нас, да ја утврдиме целта заедно нашите следни избори за постигнување на целта за избор на ценета, докажана и прифатлива личност која ќе ја избереме заедно за прв албански премиер!!!
На секоја годишнина поставуваме амбициозни цели, ги остваруваме, затоа со среќа кон остварување на нашите заеднички цели – порача Ахмети.

ИЗВОР: plusinfo.mk. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here