дома Вести СРАМОТА! КОМУНАЛНА ХИГИЕНА СОБИРА СМЕТ САМО НА МИНИСТРИ ПРЕКУ РЕД, А ДРУГИТЕ...

СРАМОТА! КОМУНАЛНА ХИГИЕНА СОБИРА СМЕТ САМО НА МИНИСТРИ ПРЕКУ РЕД, А ДРУГИТЕ КОГА ТОГАШ. А МОЖЕ И НИКОГАШ

511
0
АКЦИЈА

Sobiranje gjubre po naracka. Vo naselba kozle kade sto zivee ministerot za nadvoresni Nikola Dimitrov doagja kamion od komunalna higena i go sobira gjubreto od kukjata kade sto zivee, a na ostanatite komsii ni vika ne me interesira koga ke dojde ke dojde.

ПИСМО

СРАМОТА БЕ МИНИСТРЕ ТИ И ОНАА НОВИНАРКАНА ЦЕЛ КАМИОН ЃУБРЕ ЛИ ПРАИТЕ ПА ДАЈ И КОМШИИТЕ НЕКА ГО ПРЕДАДАТ СМЕТОТ БРУКО ЕДНА

Превземено од
http://www.dokazmakedonija.mk/sramota-komunalna-higiena-sobira-smet-samo-na-ministri-preku-red-a-drugite-koga-togash-a-mozhe-i-nikogash/?fbclid=IwAR1EOqBMiQZpYLVcQqcHAUpPETxvSn3yZSwxmceG4DQIFewu_gA7p96w2Hk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here