дома Вселена Вработените во болниците молат за помош

Вработените во болниците молат за помош

334
0
АКЦИЈА

Дали има некој да донира маски за поликлиника Јане Сандански? Струмичка болница бара капи… Ова се само дел од повиците на социјалните мрежи преку кои вработени во здравството бараат помош, донации за заштита при нивната работа додека се борат со корона вирусот. Медицински персонал буквално од цела Македонија бара помош од различни организации за донирање на заштитни маски, ракавици, скафандери, капи и каљачи наместо сето тоа да им биде обезбедено од државата и Министерството за здравство.

Превземено од ВЕЧЕР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here